Главная » Файлы » Для учня/студента » Інформатика [ Добавить материал ]

«Побудова діаграм і графіків у середовищі табличного процесора» Практична робота
[ · Скачать удаленно (254 Kb) ] 19.07.2010, 21:10
Тема. Побудова діаграм і графіків у середо¬вищі табличного процесора.
Мета: навчити учнів будувати різноманітні типи діаграм, графіків у електронній таблиці.
Хід уроку
І. Перевірка теоретичних знань
Контроль знань (самостійна робота)
І варіант
1. Яке призначення діаграм? (Очікувана відповідь: для наочного відображення даних.)
2. Накресліть ескіз кругової діаграми.
3. Для чого використовують кругові діаграми? (Очікувана відповідь: коли необхідно наочно показати співвідношення частин до цілого.)
4. Як отримати на діаграмі назву її елементів? (Очікувана відповідь: перед побудовою діаграми при виділенні в таблиці діапазону з даними для неї виділити і діапазон з назвами відповідних елементів або за допомогою Мастера диаграмм (у третьому діалоговому вікні) увести відповідний текст на вкладці Подписи данных.)
5. Як вилучити діаграму зі сторінки? (Очікувана відповідь: виділити діаграму (активізувати) і натиснути клавішу DеІ.)
6. Як перемістити діаграму в потрібне місце? (Очікувана відповідь: якщо діаграма знаходиться на тому самому аркуші, що й дані, необхідно її иділити та, утримуючи натисну тою ліву кнопку миші, перетягти на нове місце; якщо діаграма знаходиться на окремому аркуші, перемістити можна тільки весь аркуш, схопившись за його ярлик.)
7. Як збільшити розмір діаграми? (Очікувана відповідь: виділити її і перетягти відповідні маркери зміни розміру.)
8. Як можна запустити Мастер диаграмм?
(Очікувана відповідь: вибрати пункт меню Вставка/ Диаграмма
9. . Для чого використовують стовпчикові діаграми? (Очікувана відповідь: для зручного порівняння значень або для ілюстрації змін у часі чи просторі.)
II варіант
1. Які є типи діаграм? (Очікувана відповідь:стандартні — кругові, стовпчикові, гістограми, графіки, пелюсткові, точкові тощо та нестандартні.)
2. Які є види кругової діаграми? (Очікува¬на відповідь: об'ємні, вторинні кругові, розрізні, об'ємні розрізні, вторинні гістограми.)
3. З яких елементів складається діаграма? (Очікувана відповідь: область діаграми, область побудови, ліній сітки або секторів кола, рядів даних, осей, легенд.)
4. Які дії визначені над елементами діагра¬ми? (Очікувана відповідь: переміщення та дїі контекстного меню (вилучення, копіювання зміна формату об'єкта)
5. Накресліть ескіз стовпчикової діаграми.
6. Як скопіювати діаграму на іншу сто¬рінку? (Очікувана відповідна
а) виділити її; б) помістити її в буфер обміну копіюванням або вилученням (при цьому можна користувати¬ся панеллю інструментів, контекстним меню, «гарячими» клавішами або відповідними пун¬ктами меню Правка; в) на новій сторінці ви¬конати вставку діаграми.)
7.Як виділити елемент діаграми? (Очікувана відповідь: підвести до нього курсор і клац¬нути лівою кнопкою миші.)
8. Яке призначення Мастера диаграмм? (Очікувана відповідь: допомагає швидко побу¬дувати діаграму.)
9. Як виділити несуміжні діапазони даних?(Очікувана відповідь: утримуючи клавішу Ctrl, клацати лівою кнопкою миші на необхідних комірках.)
II. Виконання практичної роботи
Інструктивна картка
1. Запустіть програму для роботи з електронною таблицею.
2. Створити файл

3. Виділіть стовпчик Процент прибутку.
4. Побудуйте діаграму до виділеного сто¬впчика на ваш розсуд за допомогою Мастера диаграмм.
5. Оздобте область діаграм (використовуючи фонові малюнки, тип і вигляд шрифту, способи заливки тощо).
6. Перейдіть на аркуш II квартал.
7. Для стовпчика Процент прибутку побу¬дуйте графік за допомогою Майстера диаграмм.
8. Оздобте його на свій розсуд.
9. Збережіть таблицю під старою назвою.
10. . Здайте звіти викладачеві.


ПІ. Підсумок уроку
1. Вказати на типові недоліки при вико¬нанні роботи, ще раз звернути увагу на непра¬вильність виконання відповідних завдань.
2. Виставити й оголосити оцінки за вико¬нання практичної роботи.
IV, Домашнє завдання
Повторити теоретичний матеріал.
Категория: Інформатика | Добавил: referatwm
Просмотров: 227 | Загрузок: 284 | Рейтинг: 0.0/0