Главная » Файлы » Для вчителя » Сценарії виховних заходів, уроків, свят | [ Добавить материал ] |
Дружба, товаришування.
17.11.2010, 21:31 | |
Тема: Дружба, товаришування. Мета: продовжити формування уявлення про дружбу і товаришування; учити оцінювати свої вчинки і вчинки оточуючих з моральної точки зору; розвивати вміння аналізувати,робити висновки; виховувати дружелюбність, товариство. Обладнання: «Дерево дружби», аркушики, «чарівні»окуляри. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Перевірка домашнього завдання. 1.Згадайте, як утворилося слово «старий»? Що воно означає? -Про кого так кажуть: «Їхній розум-це мудрість народу»? -Про що свідчать ці слова? III. Мотивація. 1. Чи можете ви уявити своє життя ізольованим від інших людей? -Справді, важко назвати щось більш важливе для людини, ніж її взаєминиз іншими людьми.Із вступом до школи кожен із ввас став частиною класу, у вас з'явилися нові стосунки з учителем, товаришами по класу, школі, нові обов'язки. У процесі навчання між вами склалися певні стосунки.І зараз ми побачимо, наскільки ви довіряєте одне одному. 2. Гра «Довірся мені». (Поводир веде партнера із зав'язаними очима, пропонуючи різні перешкоди-переступити калюжу, пройтися по кладочці. Пари міняються ролями). -Що відчували, коли були незрячими або поводирем? -Як ви порозумілися? -Якій ролі ви надаєте перевагу?Чому? -Чи довіряли ви своєму поводиреві? -Чи змогли легко пройти, якби поруч не було товариша, якому довіряєш, повністю віриш його словам? IV. Нова тема. -Сьогодні ми поговоримо про дружбу, товаришування, довіру між людьми і зокрема між учнями в класі. 1.Відновлення прислів'їв, пояснення їх значень. Дерево міцне корінням а лихих стережись Дружба закінчується там а людина-друзями З добрим дружись, а той, хто печалиться Не той друг, що лащиться, де починається недовіра Обговоріть у групах наступні питання: -Що є основою дружби? -Чи можуть усі в класі бути друзями? -Які вчинки зміцнюють дружбу, а які руйнують? 2.Читання оповідання «Друзі» (с.38 підручник). -Чи можемо сказати, що хлопці були справжніми друзями? Доведіть свою думку. 3.Гра «Я почну, а ти- закінчуй». Друг-це той, хто... Мого кращого другга я ціную за... Справжній друг ніколи не... Я можу бути гарним другом, тому що... Дружити-це означає... V. Фізхвилинка. VI. Закріплення. -Легко, радісно жити пліч- -пліч з тими, хто не акцентує уваги на невдачах інших, не хизується власним авторитетом, службовим становищем батьків, престижними речами. 1.Читання вірша «Справжні подруги» учителем. Робота в групах. -Обговоріть в групах, що є основою дружби дівчат? Як би мало бути між подругами? 2. «Дерево Дружби». -Яким треба бути, щоб із тобою хотілося дружити, довіряти тобі? Напишіть свої міркування на аркушиках та помістіть їх на Дерево дружби. VII. Підсумок уроку. 1.Зараз ви всі школярі. Основна ваша праця-навчання. Воно вимагає вміння жити в колективі, довіряючи одне одному, організованості, дисципліни, відповідальності за свої слова та вчинки. Саме в школі ви вчитеся підпорядковувати свої інтереси інтересам класу, шанобливості до старших, довірі й повазі до товаришів.Якби люди були неуважні одне до одного, не раділи успіхам своїх товаришів, не співчували їм у невдачах, життя стало б нестерпно важким і сумним. Вам ще довго прийдеться крокувати з класу в клас пліч-о-пліч. Перед вами будуть виникати безліч проблем, але я хочу сподіватись, що ви пронесете в своїх серцях довіру до людей, добро, вміння дорожити дружбою. 2.Гра «Чарівні окуляри». Передаючи по колу окуляри, розкажіть, що доброго бачите один в одного. Подякуйте один одному за співпрацю. | |
Просмотров: 3233 | Загрузок: 0 | |